Üyelik Sözleşmesi

ÜYELİK SÖZLEŞMESİ METNİ

1) GENEL HÜKÜMLER :

  1. Bütün reklamlar adil dürüst olacak, yanıltıcı ve tüketicinin çıkarlarına zarar verecek nitelikte olmayacak, çocuklara yönelik veya içinde çocukların kullanıldığı reklamlarda, onların yararlarına zarar verecek unsurlar bulunmayacak, çocukların özel duyguları göz önünde bulundurulacaktır.
  2. Reklamlar program hizmetinin diğer unsurlardan açıkça ve kolaylıkla ayırt edilebilecek ve görsel ve işitsel bakımdan ayrılığı fark edilecek biçimde düzenlenecek, bilinçaltı ile algılanan reklamlara izin verilmeyecektir.
  3. Hiçbir dini tören reklam olarak alınamaz.
  4. Her türlü yayında gizli reklam yapılması yasaktır.
  5. Alkol ve tütün ürünlerinin reklamına izin verilemez.
  6. ilaç ve tedavilerin reklamları dürüst, gerçeği yansıtan ve doğrulanması mümkün unsurlardan oluşacak ve ferdin zarardan korunması gereklerine uygun olacaktır.
  7. Yukarıda verilen hükümler dışında kalan reklamı İLANDAYİZ.COM yönetimi iptal edebilme hakkını saklı tutar. Bu bağlamda iptal edilen reklamın parası iade edilmez.

2) ŞARTLARIN KABULÜ : İLANDAYİZ.COM sitesine girmekle İLANDAYİZ.COM kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız.

3) FİYATLAR : İLANDAYİZ.COM da ücretli ve ücretsiz hizmetler vardır. Ücretsiz hizmetleri ücretli hale, ücretli hizmetleri de ücretsiz hale getirme hakkımız saklıdır. Hizmetlerin bir kısmının veya tamamının geçici veya devamlı olarak kaldırılması hakkı saklıdır.

4) FATURALAMA : İnternet hizmetleriyle ilgili muhtelif ticari faaliyetler merkezi Ankara’da bulunan İLHAN YAYINCILIK VE BİLİŞİM HİZMETLERİ bünyesinde sunulmakta olup, faturalama işlemleri de söz konusu firma tarafından yapılmaktadır.

5) İLANDAYİZ.COM sadece bir buluşma noktasıdır. Sitemiz, firmalar ve bireyler için bir ticaret platformu sağlamaktadır, ancak sitedeki şirket, firma veya şahısların taleplerin doğruluğundan, malların/hizmetlerin kalitesinden, güvenliğinden, yapılan bir ticari anlaşmada tarafların yükümlülüklerini yerine getirmesinden sorumlu değildir.Üyeler ile ürün sağlayıcılar arasındaki alışveriş ve ticari anlaşmalardan İLANDAYİZ.COM sorumlu değildir.

6) BİLGİLERİNİZ : Bilgileriniz; kayıt sırasında İLANDAYİZ.COM’e girdiğiniz veri, metin, fotoğraf, grafik vb. den oluşur. Bilgilerinizin sorumluluğu size aittir, biz bilgilerin online dağıtımında rol oynarız. İLANDAYİZ.COM’e veya diğer kullanıcılara herhangi bir zarar veya yük getirdiğine inandığı takdirde İLANDAYİZ.COM bilgilerinizi tamamen veya kısmen yayından kaldırabilir. İLANDAYİZ.COM’e bırakılan bilgileriniz diğer kullanıcıların kullanımına açıktır.

7) KAYIT ŞARTLARI: İLANDAYİZ.COM’e kaydolmanız halinde

1) Kayıt formunu doldururken şahsınız ve firmanız hakkında doğru, kesin, güncel bilgiler vereceğinizi,

2) Üye bilgilerinizi doğru ve güncel tutacağınızı kabul etmiş olursunuz. İLANDAYİZ.COM, bilgilerinizin eksik/yanlış olduğunu tespit ederse kaydınızı silebilir. Eğer bir firmayı/kurumu temsilen üye oluyorsanız bu metin, temsil ettiğiniz firma/kurumu bağlamaktadır.

8) KULLANICI ADI VE ŞİFRE : Kayıt sırasında size bir kullanıcı adı ve şifre verilmektedir. Kayıt işlemi tamamlanınca

1) Bu kullanıcı adı ve şifrenin sizin izniniz olmaksızın kullanılması durumunda İLANDAYİZ.COM’i uyarmak,

2) Siteyi ziyaret ettikten sonra browserı kapayarak siteden çıkmak sizin sorumluluğunuzdadır. Bu paragraftaki maddelere uyulmamasından ötürü kaybedilen veya değiştirilen bilgiden İLANDAYİZ.COM sorumlu değildir.

9) BİLGİLERİNİZ HAKKINDAKİ KURALLAR : İLANDAYİZ.COM’teki bilgileriniz ve sitenin çeşitli yerlerinde tanıtımını yaptığınız ürünlerin, yayınladığınız mesajların, web sitenizde bulundurduğunuz bilgilerin,
            1) Sahte,çalıntı olmaması,
            2) Üçüncü bir tarafın hiçbir tescil hakkı, teklif hakkı vb haklarının çiğnememesi,
            3) Yasalara aykırı olmaması (tüketiciyi koruma, haksız rekabet yasası vb.),

4) Pornografi veya çıplaklık içermemesi,
5) Hiçbir virüs veya herhangi bir programa zarar verecek bir programlama özelliği içermemesi,
6) Site üyelerine istenmeyen (spam)mailler gönderme amacıyla kullanmama ilkelerini kabul          etmiş sayılırsınız.

10) BİZE VERDİĞİNİZ HAKLAR : Bize bilgilerinizi her türlü teknolojiyi kullanarak çoğaltma, dağıtma, sergileme hakkını vermiş sayılırsınız.

11) GİZLİLİK : İLANDAYİZ.COM, 6. maddede verdiğiniz hakları, Gizlilik Politikası çerçevesinde kullanacaktır.

12) İLANDAYİZ.COM sitesinin ve bu site üzerinden yapılan ticari işlemlerini işleyişini herhangi bir yazılım, alet vb. yoluyla bozma girişiminde bulunmamakla; kendiniz için ikinci bir kullanıcı kaydı yaparak kendiniz hakkında olumlu bir mesaj, başka bir kullanıcı için olumsuz bir mesaj bırakmak gibi yollarla sistemimizdeki geri bildirim mekanizmasını bozmamakla; site üzerinde hiç bir bilgiyi robot, örümcek (spider) gibi otomatik veya manuel bir yöntemle kopyalayarak sistemi istismar etmemekle yükümlüsünüz.

13) KURALLARI ÇİĞNEMENİZ HALİNDE : İLANDAYİZ.COM, uyarı mesajı gönderebilir, sitede yayınladığınız mesaj/haber/ürün ve diğer bilgileri geçici veya devamlı olarak kaldırabilir, üye kaydınızı silebilir, yasal yollara başvurabilir.

14 ) ÖZEL DURUMLAR :

1) Üyelik kaydı veya reklam girişi geri dönüşü olmaksızın yasal olarak bağlayıcıdır.

2) KDV oranında değişiklik olduğu taktirde faturaya yansıtılır.

3) Fatura bedeli olan nakit ve çek gibi ödemelerin gününde yapılmaması halinde aylık %15 faiz uygulanır.

4) Kayıtformu veya online kayıt taraflar arasında tek mutabakat olup bunun dışındakiler tarafları bağlamaz veya yetkili kişiler tarafından imzalanır veya onaylanır.

15) İhtilaf vukuunda Ankara Mahkemeleri ve icra daireleri yetkilidir.